One UI 3.0 Sürümünde Çift Tıklama İle Ekran Kilitleme Sunuluyor

One UI 3.0 Sürümünde Çift Tıklama İle Ekran Kilitleme Sunuluyor

Samsung’un özelleştirilmiş Android arayüzü olan One UI 3.0 sürümü, şu anda birkaç ülke ve seçkin Galaxy sahipleri tarafından kullanılabilen açık beta sürümündedir. One UI’ın Android 11 ile birlikte piyasaya sürülecek olan sürümü, bir dizi yeniliğin yanı sıra arayüz iyileştirmesi de sunacak. One UI 3.0 büyük bir yenilik sunmasa da iyi anlamda bir optimizasyon getiriyor. Bununla birlikte Samsung, One UI 3.0 sürümünde çift tıklama ile ekran kilitleme özelliğini cihazlara sunuyor.

Bu yazımızda Samsung’un One UI 3.0’ın beta sürümünde sunduğu özelliği nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatacağız. Ekranı uyutmak için çift tıklama özelliği, adıyla birlikte işlevini de oldukça net bir şekilde açıklıyor. Bu özellikle birlikte ana ekranda bir alana çift tıklama yaptığınız zaman cihazınızın ekranı kilitlenmiş olur ve parmağınızı yan taraftaki kilit butonuna götürmenize gerek kalmaz. Çok büyük bir özellik olmasa da birçok kişinin işine yarayacak ve zaman kazandıracak bir işlevdir.

One UI 3.0’da ekranı kilitlemek için çift tıklama özelliği nasıl etkinleştirilir?

İki kez dokunarak ekran kilitlemeyi etkinleştirmek, olabildiğince basittir. Bu özellik, esasen ekranı uyandırmak için iki kez hafifçe vurma ile aynı alt menüde bulunur. Eğer akıllı telefonunuz One UI 3.0 sürümü üzerinde çalışıyorsa, şu adımları izleyerek çift dokunarak uyku modunu etkinleştirebilirsiniz:

  • Telefonunuzda “Ayarlar” uygulamasını açın.
  • Gelişmiş özelliklere erişin.
  • Hareketler ve jestler kategorisine gidin.
  • Ekranı uyutmak için iki kez dokunmayı etkinleştirmek için düğmeye dokunun.

Artık ana ekrana dönebilir ve ana ekranda veya kilit ekranında boş bir alana iki kez dokunduğunuzda telefonunuzu uyku moduna alabilirsiniz. Bunun tamamen yeni bir kavram olmadığını belirtmekte fayda var. Üçüncü taraf uygulamalar bu işlevi daha önce Android telefonlara da getirmişti. Ancak bu, Samsung’un akıllı telefonlarına resmi olarak bir One UI güncellemesi aracılığıyla ilk kez sunulmuş durumda.

One UI 3.0, henüz beta aşamasındadır ve geliştirilmeye devam edilmektedir. Ancak muhtemelen yıl sonundan önce bir Galaxy akıllı telefonla birlikte herkese açık bir kararlı sürümde karşımıza çıkacak. Samsung’un özelleştirilmiş One UI 3.0 sürümü hakkında yeni bilgiler ve özellikler ortaya çıktığı sürece her zaman olduğu gibi Ysnhaber.com üzerinden sizlere bu bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

“One UI 3.0 Sürümünde Çift Tıklama İle Ekran Kilitleme Sunuluyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Haberler

POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

OPPO, Yeni Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü 17 Kasım’da Tanıtacak

OPPO, Yeni Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü 17 Kasım’da Tanıtacak

Samsung, Gelecek Yıl Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir

Samsung, Gelecek Yıl Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir

Huawei Mate Xs Modeli Ekim 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

Huawei Mate Xs Modeli Ekim 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

No Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir