iOS 14 Beta 8 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

iOS 14 Beta 8 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 13.6 Beta 8 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın yeni iPhone modelleriyle piyasaya süreceği iOS 14 güncellemesinin sekizinci geliştirici sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14’ün sekizinci beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14 sürümünün sekizinci beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Bir önceki beta güncellemesinde de olduğu gibi sekizinci beta güncellemesinde daha çok hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuş gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Apple, iOS 14 ile birlikte ana ekranı da işlevsel hale getiriyor ve widget özelliğini kullanıma sunuyor.

Bu widget özelliği farklı şekillerde kullanılabiliyor. Apple, bununla birlikte uygulama kitaplığı özelliğini de kullanıcılara sunuyor. Bu özellik sayesinde daha temiz görünümlü bir ana ekrana kavuşmuş oluyorsunuz. Ayrıca bazı ana ekran sayfalarını gizleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra artık gelen telefon ve FaceTime aramaları cihazın tam ekranını kaplamıyor ve küçük bir baloncuk içerisinde gözüküyor.

Apple’ın popüler sesli asistanı Siri de artık seslendiğiniz zaman tüm ekran yerine alt bölümde küçük bir baloncuk halinde sizleri karşılıyor. Siri, iOS 14 ile birlikte daha da akıllanıyor ve yeni ara yüz sürümünde resim içinde resim modu FaceTime ve diğer video tabanlı uygulamalarda kullanıma sunuluyor. Apple, ön yüklü olarak gelen Mesajlar uygulamasında da pek çok yenilik getiriyor. Artık çok kişili konuşmalar daha düzenli bir şekilde gözüküyor.

Sağlık uygulaması artık Apple Watch’un yeni uyku takibi özelliğini destekliyor. Aynı zamanda hava durumu uygulaması da yağış ve şiddetli hava olaylarını daha ayrıntılı bir şekilde sunuyor. Ayrıca haritalar uygulamasında merdivenleri içeren yol tarifleri ve elektrikli otomobil sahipleri için elektrikli araç şarj istasyonlarını içeren güzergahlar için de destek verilmektedir.

Apple’ın dijital araba anahtarları hizmeti de iOS 14 ile birlikte ilk olarak BMW modellerinde kullanıma sunulacak. Bu sayede fiziksel anahtar yerine iPhone cihazınızı arabanın kilidini açmak için kullanabiliyorsunuz. Yeni güncellemede çeviri uygulamasında da daha fazla dil desteği sunuluyor. Apple, Safari uygulamasında yeni gizlilik ve güvenlik özelliklerini entegre ediyor. Ayrıca iOS 14’te artık üçüncü taraf e-posta uygulamalarını varsayılan seçebiliyorsunuz.

iOS 14 Beta 8 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14 Beta 8 geliştirici sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14 Beta 8 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Haberler

POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

OPPO, Yeni Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü 17 Kasım’da Tanıtacak

OPPO, Yeni Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü 17 Kasım’da Tanıtacak

Samsung, Gelecek Yıl Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir

Samsung, Gelecek Yıl Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir

Huawei Mate Xs Modeli Ekim 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

Huawei Mate Xs Modeli Ekim 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

No Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir