Huawei P20 ve P20 Pro Modelleri, Büyük EMUI 10 Güncellemesi Alıyor

Huawei P20 ve P20 Pro Modelleri, Büyük EMUI 10 Güncellemesi Alıyor

Huawei, yeni EMUI güncellemesini farklı akıllı telefon modelleri için sunmaya devam ediyor. Çinli akıllı telefon üreticisi bu sefer de Huawei P20 ve P20 Pro modelleri için Huawei Assistant ve Smart Charge özelliklerini de beraberinde sunan yeni EMUI güncellemesi gönderiyor. Şirket, bu güncelleme ile birlikte Temmuz 2020 Android güvenlik yaması güncellemesini de her iki cihaza sunuyor.

Yeni güvenlik güncellemesi ile birlikte Temmuz 2020’de yayınlanan güvenlik yamaları cihaza gelmektedir. Bu yeni Temmuz 2020 güvenlik güncellemesi, Huawei’nin akıllı telefon modellerini güvenlik açıklarına karşı daha da korunaklı hale getirmektedir.

Yeni yamada 5 kritik ve 9 yüksek seviye güvenlik sorunu düzeltilmektedir. Aynı zamanda çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı özellikler konusunda da çeşitli iyileştirmeler bu güncellemede Huawei P20 ve P20 Pro cihazlarına sunulmaktadır. Bununla birlikte Huawei’nin yeni sesli asistan özelliği ile birlikte akıllı şarj modu da güncelleme ile birlikte sunulan yeni özellikler arasındadır.

Huawei, iki modeli için sunduğu büyük EMUI 10 ve Temmuz 2020 güvenlik yaması güncellemesini EMUI 10.0.0.174 sürüm numarası ile kullanıcılara gönderilmektedir. Bu güncellemenin dosya boyutu ise 4,41GB gibi büyük bir boyutta kullanıcıların cihazlarına geliyor.

Huawei, yeni EMUI güncellemesini ülkeye ve bölgelere göre farklı dosya boyutlarında gönderebilmektedir. Bu yüzden size gelen güncellemenin boyutu farklı olabilir. Aynı zamanda güncelleme toplu halde yayınlandığından dolayı sizin cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

Huawei P20 ve P20 Pro Modelleri İçin Yeni EMUI 10 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemeyi yapabilmeniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. İkincisi ise HiCare uygulaması üzerinden bu güncellemeyi kurmak.

İlk yöntemden bahsetmek gerekirse. İlk önce cihaz ayarları ve buradan sistem güncellemeleri sekmesine giriyorsunuz. Ardından yazılım güncellemelerine girip “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve burada güncelleme var ise güncelliyorsunuz.

İkinci yöntemde ise HiCare destek uygulamasını açıyorsunuz. Buradan hizmetler sekmesine girip güncelleme bölümüne tıklıyorsunuz. Yine burada da “güncellemeleri kontrol et” seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer güncelle var ise onaylayıp buradan yeni güncellemeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

“Huawei P20 ve P20 Pro Modelleri, Büyük EMUI 10 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Haberler

POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

POCO M3 Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

OPPO, Yeni Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü 17 Kasım’da Tanıtacak

OPPO, Yeni Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü 17 Kasım’da Tanıtacak

Samsung, Gelecek Yıl Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir

Samsung, Gelecek Yıl Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir

Huawei Mate Xs Modeli Ekim 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

Huawei Mate Xs Modeli Ekim 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

No Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir