fallback-image

Diyanet Kıble Bulma Uygulamaları

Yeni bir yere gittiğimizde kıble yönünün neresi olduğunu çoğu zaman bilemeyiz ve genelde çevredeki insanlara sorarız. Ancak her zaman sorumuzun cevabı %100 güvenilir olmayabilir bu yüzden son dönemde teknolojinin gelişmesiyle beraber kendimizi Diyanet kıble bulma uygulamalarına teslim ettik diyebiliriz. Telefonlarda bulunan GPS özelliği de bu soruna çözüm sağladı ve doğru bir şekilde kıble yönünü bulmamıza yardımcı oldu. Üstelik bu uygulamaların bazıları internetsiz de çalışabiliyor ve bu şekilde nereye giderseniz gidin kolayca ibadetinizi doğru yönde yapabiliyor olacaksınız. 

Özellikle müslümanlar için büyük önemi olan “diyanet kıble bul” uygulamaları sadece tek bir hizmet vermiyor artık birden çok özellikle kullanıcılara farklı kolaylıklar sağlıyor. Örneğin bir diyanet kıble bulma uygulaması indirdiğinizde artık içinde “diyanet namaz vakitlerine ücretsiz” olarak ulaşabiliyorsunuz. Namaz vakitleri, ezan saatleri de aynı kıble yönü gibi her yerde değiştiği için bu durumda bu özelliklere de sahip bir uygulamaya sahip olmanız ibadetinizi yapmanızı fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Uygulamaların Avantajları

Uygulamaların internetsiz ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor olması büyük avantaj sağlıyor. İnternetiniz yoksa ve Google’dan bakamıyorsanız kıble bulma uygulamalarını telefonunuza, tabletinize ya da kullandığınız herhangi bir akıllı cihaza indirip kolayca öğrenmek istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. “Diyanet kıble bul, diyanet namaz vakitleri” diyerek ayrı ayrı aratıp bulabileceğiniz bilgilere tek bir uygulamada bulabilmek için geliştiriciler sürekli yenilik ekliyor. Bu da kullanıcıların kullanım deneyimini arttırıyor ve uygulamaları indirip kullanmaları için iyi bir sebep vermiş oluyor.

Kıble Bulmanın Yanında Ek Olarak Hangi Özellikler Var?

Bazı uygulamalarda kıble bulma ve diyanet namaz vakitlerine ek olarak; zikirmatik, dualar, sesli Kuran-ı Kerim dinleme, ayetler ve özel islami günler için mesajlar bulunmaktadır. Cuma mesajı, Ramazan, Kurban Bayramı mesajı gibi içeriklerin olması da uygulamaların indirilip tercih edilmesine oldukça büyük bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Kısacası teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber hayatımızı kolaylaştıran diyanete bağlı bilgilerle kıble yön bulma, ezan saatleri , namaz vakitleri gibi uygulamalar özellikle müslüman bir toplum olarak ibadetimizi doğru ve vaktinde yapmamız açısından çok büyük bir fayda sağladı. Artık yurt dışına ya da yurt içinde farklı bir yere gittiğinizde endişelenmeden ve kişisel olarak değişken bilgilere maruz kalmadan ibadetiniz için gerekli olan bilgilere ulaşabileceksiniz. Yapmanız gereken kullandığınız akıllı cihaza diyanet kıble bulma, diyanet namaz vakitleri ücretsiz/ indir pc diyerek  uygulamalarını  ücretsiz indirmek ve kolaylıklardan faydalanmak olacaktır.

No Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir